Wypoczynek nad polskim morzem – Dźwirzyno

Wakacje nad morzem są ostatnimi czasy bardzo popularną opcją spędzania lipca i sierpnia w Polsce. Z każdym rokiem coraz większa grupa Polaków może sobie pozwolić na takie wakacje, głównie ze względu na fakt, że coraz więcej zarabiają, a same wakacje stały się naprawdę bardzo tanie. Biorąc pod uwagę możliwości finansowe przeciętnego Polaka, większość stać na spędzenie tygodnia nad polskim morzem. Bardzo oblegane miejscowości często ciągną za sobą wyższe koszty takiego urlopu. Jeżeli chcemy spędzić go w miarę tanio i jednocześnie nie być zależnymi od kosztów noclegowych, to powinniśmy skupić się bardziej na małych nadmorskich miejscowościach, głównie na zachodzie Polski.

W chwili obecnej bardzo ciekawą opcją na wakacje jest Dźwirzyno. Ta mała nadmorska miejscowość leży niecałe 10 km na zachód od Kołobrzegu [info: www.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%82obrzeg] i jest bardzo ciekawym kierunkiem wypraw. Dźwirzyno ma niecałe 700 mieszkańców i historycznie było wsią rybacką, jednak z biegiem lat, kiedy rybołówstwo stało się mało opłacalnym sposobem na życie, większość ludzi przerzuciła się na turystykę, dzięki czemu każdego roku tysiące Polaków wybiera właśnie takie miejscowości jak ta, na swój kierunek wypoczynkowy. Jeżeli lubimy uprawiać sporty wodne, ale boimy się wypływać na morze ze względów bezpieczeństwa, to niedaleko Dźwirzyna znajduje się przymorskie jezioro Resko, które daje nam możliwość spędzenia czasu na łowieniu ryb lub uprawianiu wcześniej już wspomnianych sportów wodnych. Wybierając się do tej miejscowości, możemy przy okazji zwiedzić także Kołobrzeg i innej bardziej wysunięte na zachód miasta, dzięki połączeniu ich ścieżką przybrzeżną. Dla osób posiadających taki środek transportu jak rower, te tereny będą wprost wymarzone.

Baza noclegów Dźwirzyna [info: https://meteor-turystyka.pl/]  jest dość mocno różnorodna, ponieważ możemy tutaj urlop spędzić nawet w 5-gwiazdkowym hotelu, jeżeli posiadamy odpowiednie fundusze. Jeżeli interesuje nas tańszy nocleg, to tutejsze pensjonaty oferują swoim gościom pokój nawet za kwotę nie przekraczającą 20 zł za dobę. Przed wyjazdem na wakacje dobrze jest wcześniej sprawdzić tutejsze atrakcje, co pozwoli nam nie nudzić się w żaden dzień naszego urlopu. Przy zabawie nad wodą powinniśmy zachować szczególną ostrożność, ponieważ może być zdradliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>