Warszawa – okolice Placu Defilad

Co roku przez Warszawę przewijają się tłumy gości z kraju, jak i z zagranicy. Niektórzy są tu służbowo lub przejazdem, natomiast większość ludzi przyjeżdża tu specjalnie, żeby zwiedzić stolicę. Połączenie starych budynków, w większości odbudowanych po wojnie z dużą dbałością o szczegóły oraz nowoczesnych konstrukcji architektonicznych, takich jak wieżowce i galerie handlowe, tworzą interesującą mieszankę, która ma swój urok. Na przyjezdnych czeka tu spora baza noclegowa [], składająca się głownie z hoteli i zdolna do przyjęcia sporej gromady turystów na raz.

Po wyjściu ze stacji PKP Dworzec Główny lub Metro Centrum, zwiedzający znajdą się na sporym placu obok Pałacu Kultury i Nauki. Warto wjechać tu windą na górę, aby z tarasu widokowego zobaczyć panoramę miasta. Zarówno na dole, jak i na szczycie budynku można kupić coś do zjedzenia i napić się kawy lub herbaty. W kioskach bez problemu nabędzie się bilety komunikacji miejskiej i mapki miasta. Warto wiedzieć, że po zejściu na dół w Pałacu Kultury mieści się darmowa i obszerna toaleta, znacznie wygodniejsza dla turystów niż okoliczne toi-toje.

Przy ulicy Marszałkowskiej znajduje się Galeria Centrum, w której na kupujących czekają sklepy z ubraniami, kosmetykami oraz ogromna księgarnia, gdzie można kupić nie tylko książki, ale i płyty, gry komputerowe oraz bilety na imprezy, odbywające się w mieście. Z drugiej strony Placu Defilad, nieopodal dworca kolejowego, mieści się galeria handlowa Złote Tarasy, charakteryzująca się niezwykłymi rozwiązaniami architektonicznymi. Ci, którzy przyjechali do Warszawy na zakupy, mogą tu spędzić kilka godzin na poszukiwaniu okazji, a na koniec zjeść coś w jednej z restauracji w kompleksie lub obejrzeć film w tutejszym kinie.

Po zaliczeniu Placu Defilad, zwiedzający wybierają się zwykle na południe, idąc w stronę eleganckiego Placu Konstytucji, z którego odchodzi szereg niewielkich uliczek, prowadzących do ciekawych punktów stolicy, takich jak na przykład budynek Politechniki Warszawskiej. Z kolei, kierując się na północ można dotrzeć do Placu Bankowego ze znanym błękitnym wieżowcem, terenów dawnego getta żydowskiego oraz na Stare Miasto.

Tym, którzy zatrzymali się w okolicy na noclegi, Warszawa oferuje możliwość zrobienia zakupów w kilku wielkich galeriach handlowych oraz pospacerowania po ciekawych okolicach centrum miasta.

One comment

  1. Marcyś22 pisze:

    Każdy choć raz powinien odwiedzić Warszawę ze względu na jej znaczenie dla polskiej historii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>