Uzdrowisko w Świeradowie-Zdroju

Świeradów-Zdrój jest malowniczo położoną miejscowością uzdrowiskową. Znajduje się w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim. Jest to niewielka mieścina, która mieszkańców liczy sobie niespełna 5 tysięcy, ale wiele osób przyjeżdża tutaj w celach turystycznych. Z tego powodu mnóstwo z nich rezerwuje tu noclegi (). Świeradów-Zdrój jest nie tylko miastem typowo turystycznym ale – a może nawet przede wszystkim – miastem uzdrowiskowym.

Świeradów-Zdrój, jako znana miejscowość uzdrowiskowa, jest niezwykle popularny. Samo w sobie uzdrowisko jest piękne i czy jesteśmy kuracjuszami czy nie, warto je obejrzeć. Uzdrowisko to również całkiem duża baza noclegowa dla kuracjuszy. W jej skład wchodzą: Dom Zdrojowy, Wacław, Słoneczko, Willa Gracja, Centrum Reumatologii i Rehabilitacji Goplana. Oprócz tego, w Świeradowie są hotele i pensjonaty oraz agroturystyki. Uzdrowisko w Świeradowie-Zdroju jest unikatowym na Dolnym Śląsku, a niektórzy uważają, że i w Polsce. Oferuje podgórski klimat, który w połączeniu z siecią szlaków rowerowych oraz pieszych sam w sobie potrafi poprawić samopoczucie. Ponadto są tutaj duże złoża borowiny, dzięki którym można przeprowadzać szereg zabiegów borowinowych (https://pl.wikipedia.org/wiki/Borowina) oraz wody radonowe posiadające zbawienny wpływ przy leczeniu wielu schodzeń.
Uzdrowisko może również pochwalić się najdłuższą na Dolnym Śląsku halą spacerową, promenadą, tarasami, sztuczną grotą oraz galerią widokową na wieży. Od wielu dziesięcioleci uzdrowisko w Świeradowie-Zdroju nazywane jest perełką.

Świeradów-Zdrój jest położony w Górach Izerskich, dzięki czemu mamy dostęp do ciekawych tras turystycznych. Szlaków górskich przechodzących przez Świeradów-Zdrój jest dziewięć, a w tym Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza, który to jest najbardziej popularnym szlakiem w regionie. Dzięki odbywaniu górskich wędrówek mamy możliwość, aby zmaksymalizować dobroczynne działanie zabiegów leczniczych. Jest to idealne połączenie uzdrowiska z umiarkowanym (a zatem bardzo wskazanym) wysiłkiem fizycznym.

Świeradów-Zdrój chociaż jest miastem niewielkim, kryje w sobie prawdziwy skarb w postaci uzdrowiska oraz klimatu i gór. Dzięki niemu odbywane przez nas turnusy lub po prostu wakacje, będą nie tylko niezapomniane, ale również zdrowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>