Szkolna wycieczka? Sprawdź, co oferuje Zamość

Biura podróży zajmujące się organizacją wyjazdów grupowych, czyli najczęściej wycieczek klasowych, zwykle nie zawracają sobie głowy szukaniem jakichś atrakcyjnych i niebanalnych miejsc. Standardem jest wysyłanie dzieci do wielkich miast, aby podziwiały zabytki i historyczną architekturę, co zwykle nie jest ich szczytem marzeń i na takich wycieczkach się po prostu nudzą. Dlatego na podatny grunt padła zupełnie nowa opcja wycieczki klasowej (lub ogólnie grupowej – także dla osób dorosłych), która wiedzie do miasta do tej pory bardzo po macoszemu traktowanego przez turystów.

Odkryj Zamość na nowo

Polska Perła Renesansu – bo tak właśnie w przewodnikach turystycznych opisuje się Zamość – jest doskonałą alternatywą dla wycieczek do Krakowa, Gdańska, Wrocławia a nawet Poznania. Czyli miejsc, które również charakteryzują się dużą ilością historycznych zabytków. Co zatem na ich tle wyróżnia Zamość? Włodarze miasta podkreślają, że chodzi przede wszystkim o unikatowość tego miejsca; z kolei turyści, którzy przyjeżdżają tu na kilka dni i wybierają wygodne noclegi, oferowane przez Zamość przyznają, że zakochali się w spokojnej atmosferze miasta. W przeciwieństwie do wielkich metropolii brakuje tutaj codziennego głośnego hałasu, szumu aut i pisku klaksonów. Ścisłe centrum Zamościa z całym szeregiem zabytkowych budowli, kościołów, Pałacem i Biblioteką Zamojskich jest właściwie odseparowane od „nowego miasta”. Wyróżniającym się elementem jest ogromny, bo liczący sto na sto metrów Rynek Wielki wraz z zabytkowym ratuszem, kamienicami ormiańskimi, Domem Rabina. Prócz tego wystarczy przejść kilka ulic dalej, aby dotrzeć do renesansowego Pałacu Zamojskich, Arsenału oraz Biblioteki Akademii Zamojskiej, stanowiących prawdziwą architektoniczną perłę.

Co poza zwiedzaniem?

Ponieważ wycieczka szkolna to nie tylko samo zwiedzanie, dla dzieci przygotowane są również dodatkowe atrakcje. Zamość jest doskonałym miejscem na zorganizowanie wycieczki integracyjnej dla uczniów pierwszych klas: baza noclegowa pozwala na zakwaterowanie nawet kilkuset gości w jednym ośrodku, a do dyspozycji przyjezdnych są również ogromne tereny zielone, boiska sportowe, korty tenisowe oraz świetlice w schroniskach młodzieżowych. Zamość to także miasto o silnych korzeniach kulturalnych, dlatego praktycznie przez cały rok organizowane są tu ważne regionalne i ogólnopolskie wydarzenia ze sceny muzycznej, literackiej oraz malarskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>