Ogólne informacje o Rucianem-Nidzie

Ruciane-Nida to jedna z piękniejszych gmin w całej Polsce, leży w samym sercu Puszczy Piskiej na mazurach. Usytuowanie jest znakomite – kilka kilometrów od jeziora Śniardwy i niecałe 20 kilometrów od Mikołajek. Jest to jeden z piękniejszych zakątków mazurskich jezior. Bez wątpienia cała gmina posiada największą w tej części Polski bazę noclegowo-turystyczną [szczegóły: Meteor], jest to bardzo popularne miejsce wśród turystów, pomimo tego, że miejscowość może nie ma może najpopularniejszej nazwy jak Mrągowo czy Mikołajki. Będąc w Rucianem warto jest odwiedzić takie miejsca jak Śluza Guzianka, która jest śluzą komorową łączącą dwa jeziora – Bełdany i Guzianka. Popularne w tej części mazur są spływy kajakowe po rzece Nidka i Krutynia. Sporą atrakcją samą w sobie jest również jezioro Nidzkie i Bełdany, które wokoło mają znakomicie rozbudowaną infrastrukturę, wypożyczalnie sprzętu wodnego i bazę gastronomiczną, dzięki czemu spędzenie tu całego dnia może okazać się znakomitym pomysłem.

Teren ten jest również bogaty w liczne szlaki piesze i rowerowe, wielu turystów przyjeżdża tu ze swoimi rowerami, jednak nie jest to konieczne, ponieważ w Rucianem istnieje kilka wypożyczalni rowerów, można wynająć pojazd na jeden dzień, ale również istnieje opcja dłuższej umowy przykładowo na cały tydzień, gdyż objazd mazur rowerem to bardzo dobry pomysł. Jeśli chodzi o atrakcje architektury to warto zobaczyć Kościół Matki Bożej Miłosierdzia Ostrobramskiej. Jest to skromny, mały ale urokliwy kościółek, który całkiem niedawno przeszedł renowację. Jeśli chodzi zaś o noclegi to baza noclegowa jest tutaj jedną z najlepszych w północno-wschodniej Polsce. Wiele ośrodków wypoczynkowych o wysokim standardzie, stosunkowo niskie ceny jeśli spojrzymy na znakomitą lokalizację i wysoki ogólny poziom – to wszystko rzutuje na opinię o bazie noclegowej i infrastrukturze. Znajdziemy tu zarówno hotele jak i tańsze pensjonaty i może trochę mniej miejsc prywatnych. Jest to typowa miejscowość wypoczynkowa, jednak bardzo popularna i warto jest pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji, aby potem nie było problemów i konieczności szukania miejsc noclegowych w sąsiednich miasteczkach, chociaż okolica jest bardzo urokliwa a dojazdy proste zarówno samochodem ale nawet można postawić na jazdę rowerem, ponieważ mazury posiadają jedne z lepszych ścieżek rowerowych w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>