Kąty Rybackie- miejsca godne odwiedzin

Mając możliwość zwiedzania naprawdę ciekawych miejsc w Polsce, warto zdecydować się na to, żeby zarezerwować noclegi w Kątach Rybackich. Może nawet niektóre osoby będą miały okazję do tego, żeby przełamać pewne stereotypy przed tym, iż w małych miejscowościach nie ma ciekawych rzeczy do zwiedzania. Jeśli jednak już tutaj przyjedziemy, bardzo szybko przekonamy się, że tutejsza baza noclegowa (meteor) potrafi naprawdę mile nas zaskoczyć.

W pierwszej kolejności oczywiście jednak warto sobie wyjaśnić, że Kąty Rybackie znajdują się nad samym Zalewem Wiślanym, a z drugiej strony graniczy bezpośrednio z Zatoką Gdańską. Zatem rzeczywiście, nie będziemy mieli żadnych wątpliwości, że dostępu do Morza Bałtyckiego, jako takiego nie mamy, ale te dwa akweny są równie fascynujące.

Właśnie z powodu takiej lokalizacji, nad samym Zalewem Wiślanym przyczyniło się do tego, że właśnie w Kątach Rybackich mamy okazję zwiedzać Muzeum Zalewu Wiślanego. Jest to placówka Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, która została założona w dawnym obiekcie szkutniczym. Co takiego możemy zwiedzać ciekawego w tym muzeum? Okazuje się, że jest tutaj wiele eksponatów związanych z rybołówstwem oraz szkutnictwem. Największe wrażenie na pewno wywołuje dziesięciometrowy bark. Dzięki temu możemy się przekonać na własne oczy, w jaki sposób jeszcze nie tak dawno łowiono ryby. Chociaż niektórzy rybacy do tej pory posługują się startymi łodziami.

Przechadzając się uliczkami Kątów Rybackich, prędzej czy później, będziemy mieli niepowtarzalną okazję do tego, żeby natrafić na betonowego rybaka. Jest to pomnik, który powinien wprawić każdego w zadumę, w rozmyślaniach można przywołać obraz osób ciężko pracujących, którzy muszą doskonale zdać sobie sprawę z tego, że to wyjątkowo trudny, a czasem nawet niebezpieczny kawałek chleba.

Koło betonowego rybaka znajduje się miedziana łopata, która symbolizuje przekop przez Mierzeję Wiślaną. Na razie nic nie jest mówione, czy ten przekop się odbędzie, czy jednak nie. Jednak wkopaną łopatę, można odbierać jako cichy protest ze strony tutejszych oraz okolicznych mieszkańców.

Zwiedzając w ten sposób Kąty Rybackie rzeczywiście stwierdzimy, że jest to bardzo przyjazne i urocze miejsce, w którym można spokojnie wypocząć z całą rodziną. Warto również nastawić się na zwiedzanie całej Mierzei Wiślanej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>