Interesujące zabytki w Morągu

Zabytki to temat godny uwagi, zwłaszcza podczas planowania podróży. Od dziecka bowiem wpajano nam ich wartość. Budują one w naszych oczach wydarzenia z przeszłości, które dla Polaka są bardzo istotne. Burzliwa przeszłość zatrzymana w historycznych zabudowaniach, pomaga nam ją zrozumieć i utrzymać dumę narodową z przodków. Nie powinniśmy zatem bagatelizować tego elementu podczas wakacji. Przygotowując się więc do wyjazdu, zapoznajmy się z mapą okolicy, a nawet zaopatrzmy się w przewodnik, który wskaże nam i opowie o istotnych adresach w regionie. Nie zapominajmy też o takich kwestiach, jak zakwaterowanie i wyżywienie, które przecież są bardzo ważne dla naszego komfortu podczas pobytu.

Morąg to niewielka miejscowość w województwie warmińsko-mazurskim. Otoczona przez lasy i jeziora, idealnie wpisuje się w stereotyp mazurskiego kurortu. Możemy tu oddać się przyjemności wędrówek licznymi szlakami, podziwiając piękno natury oraz czerpać radość z atrakcji. Najpopularniejszymi są oczywiście te związane z aktywnością fizyczną, zwłaszcza na wodzie. Spływy kajakowe i żeglowanie to podstawa, której powinniśmy tu spróbować. To jednak nie wszystkie możliwości, jakie mamy tu do dyspozycji.

Warto zapoznać się z zabytkami na mazurskiej ziemi, te mają ogromną wartość historyczną. Zacząć powinniśmy od zamku krzyżackiego z XIII wieku. To największa atrakcja okolicy, z którą wiążą się liczne legendy. Jest też Pałac Dohnów, który niesie ze sobą dużą wartość dla sztuki literatury i kultury, a jego wnętrza zachwycają przepychem. Wieża ciśnień z XX wieku pomaga spojrzeć na okolicę z innej perspektywy, więc jeśli nie odstraszą nas duże wysokości, powinniśmy się do niej wybrać. Ratusz z autentycznymi armatami to ciekawostka, którą szkoda przeoczyć. Znajduje się on niedaleko murów obronnych z XIV wieku, które zachowały się w znacznej części.

Morąg jako miejsce wypoczynku z pewnością nikogo nie zawiedzie. Rezerwacji noclegu można dokonać przez internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: „noclegi Morąg”, a otrzymamy wiele wyników. W miejscowości znaleźć można liczne hotele, hostele, pensjonaty i kwatery prywatne. Na pewno każdy znajdzie odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

One comment

  1. magda pisze:

    Mazury to idealny pomysł na urlop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>