Ciekawe rozrywki w Poddąbiu

Jedną z uroczych nadmorskich wsi jest Poddąbie. Jest to niewielka miejscowość położona na terenie gminy Ustka, w pięknym lesie znajdującym w pobliżu morza. Zachwycająca piaszczysta plaża sprowadza tutaj co roku wielu turystów, którzy zostają we wsi Poddąbie dłużej niż jeden dzień. Jest to możliwe dzięki sieci domków noclegowych oraz innych kwater zaliczających się do zaplecza noclegowego Poddąbia.

Osoby lubiące długie spacery odnajdą tutaj dla siebie wiele opcji i tras. Spacerując po lesie możemy odnaleźć szlak z drogowskazami, który poprowadzi nas do pozostałości po grobowcu, pochodzącym jeszcze z kultury przedłużyckiej. Natomiast turyści kierujący się w lesie na wschód mogą dojść do terenu jeziora Gardno. Wczasowicze, którzy wolą maszerować po plaży wzdłuż klifu mogą obrać różne kierunki. Osoby kierujące się na wschód będą poruszały się czerwonym szlakiem turystycznym, który prowadzi do terenu dawnej jednostki wojskowej. Maszerując, po około czterech kilometrach możemy dotrzeć do Klifu Dębińskiego, mierzącego około czterdziestu metrów wysokości. Wędrując na zachód możemy dojść do historycznych miejsc, w których w niegdyś tętniło życie, dziś zaś zostały tam tylko ruiny domów. Ciekawym i godnym odwiedzenia miejscem jest mogiła, w której pogrzebani są dwaj lotnicy, którzy stracili swoje życie w trakcie walk w drugiej wojnie światowej. Poddąbie to także miejsce, w którym funkcjonują drużyny sportowe trenujące piłkę nożną oraz siatkówkę plażową. Dużą popularnością cieszą się spływy kajakowe organizowane na rzekach przepływających w niedalekiej odległości od Poddąbia. Atrakcja ta odbywa się pod opieką wykwalifikowanych osób, które posiadają wiedzę w zakresie pierwszej pomocy. Osoby chętne do udziału w spływie kajakowym, zobowiązane są do odbycia jednodniowego kursu, który jest niezbędny do uczestnictwa w tego typu atrakcji. Na terenie Poddąbia działa również klub wędkarstwa morskiego lub rzecznego. Uczestnikami klubu są głównie mężczyźni. Zobowiązani są do posiadania aktualnej karty, która zezwala na połowy w miejscach użytku publicznego. Miłośnicy paralotni co roku zjeżdżają do Poddąbia, aby brać udział w zajęciach, podczas których mogą kształcić i rozwijać swoje umiejętności. Pomimo panujących opinii o dużym niebezpieczeństwie tego sportu jest to nie prawda, a widoki z góry są zachwycające. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>