Atrakcyjny Korbielów

Chcąc wyjechać na wakacje w górskie regiony zdecyduj się na podróż w malowniczą okolicę Beskidu Żywieckiego do Korbielowa. W okolicy znajdują się bardzo urokliwe ścieżki spacerowe. Zaprawieni w bojach turyści mogą pokusić się o zdobycie Pilska albo o dłuższą wycieczkę pieszą, choćby na Babią Górę. Jeżeli masz doskonałą kondycję fizyczną, to wyruszając o świcie z Korbielowa jesteś w stanie w ciągu jednego dnia dotrzeć na szczyt królowej Beskidów oraz po krótkim odpoczynku w schronisku na Markowych Szczawinach wrócić przed zmrokiem na nocleg. W przypadku, gdy wolisz bardziej bierny wypoczynek nastawiony głównie na zwiedzanie zabytków możesz wybrać się z Korbielowa na wycieczkę objazdową po okolicy. W niedalekiej odległości znajdują się takie turystyczne miejscowości jak Sopotnia Wielka czy Jeleśnia.

Odwiedzając Jeleśnię warto wybrać się na miejscowe łowisko ryb, gdzie można wypożyczyć sprzęt wędkarski i złowić smakowitą rybkę na obiad. Jeżeli już o jedzeniu mowa to w centrum Jeleśni, tuż przy małym, urokliwym ryneczku znajduje się stara, drewniana, zabytkowa karczma. Na jej wrotach umieszczono zabawny napis zachęcający przechodniów do wstąpienia do niej. Napis wyryty w drewnianej desce głosi: “Cyś ty chłopie osoloł, cy ty ni mos rozumu, karcma stoi i u drogi a ty idzies do domu?”.

Niespełna trzydzieści kilometrów na północ od Korbielowa jest stolica regionu – Żywiec. Znajduje się tu stary browar w którym zorganizowano Muzeum Browarnictwa. Podczas trzygodzinnego zwiedzania muzeum można poznać historyczne metody ważenia złotego napoju bogów, a także istnieje możliwość skosztowania miejscowych specjałów. W Żywcu znajduje się również punkt informacji turystycznej, w którym zasięgniesz informacji o najlepszych noclegach w okolicy.

Najlepszą bazę noclegową w Beskidzie Żywieckim posiada Korbielów (odnośnik). Jest to niewielka miejscowość położona na południe od największego w okolicy ośrodka miejskiego – Żywca. Do wyboru masz tu obiekty noclegowe o różnym standardzie. Coś dla siebie z pewnością znajdą zwolennicy tanich podróży, którzy mają ograniczony budżet jak i miłośnicy komfortowych warunków noclegowych. Do dyspozycji turystów oddano ponad siedemdziesiąt obiektów do spania.

One comment

  1. Mariola3 pisze:

    Moje regiony, w dzieciństwie wszystkie wakacje spędzałam u babci i dziadka w Korbielowie. Często chodziliśmy z dziadkiem na Babia Górę, a na szczycie robiliśmy sobie piknik i jedliśmy smakołyki, które zrobiła nam babcia :0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>