Aktywny wypoczynek w Międzygórzu

O ile letnie wakacje na wybrzeżu zawsze sprzyjają leniwemu wypoczynkowi, kąpielom wodnym i słodkiemu „nic nierobieniu” na plaży o tyle każdy urlop, czy to letni czy zimowy, spędzony w górach wiąże się z pewną formą aktywności fizycznej. Zimą udajemy się w góry głównie po to, by uprawiać rozmaite sporty zimowe, latem natomiast chętnie spacerujemy czy jeździmy na rowerze po pięknie zalesionych górskich terenach. Międzygórze jest taką miejscowością, która doskonale się nadaje zarówno do uprawiania tak rozumianej letniej aktywności fizycznej jak i zimowej. Latem możemy skorzystać z dostępnej na terenie miejscowości wypożyczalni rowerów górskich i udać się samotnie, bądź też w gronie przyjaciół czy rodziny na poszukiwanie niezapomnianych widoków. Na terenie Międzygórza oraz okolic stworzono kilka ścieżek rowerowych, jednak tutejsza infrastruktura sprzyja poszukiwaniu własnej drogi. Zadbane górskie ścieżki oraz wiele utwardzonych dróg asfaltowych pozwalają na stworzenie własnej ulubionej trasy, od której na przykład możemy rozpoczynać poranki podczas urlopu spędzonego w Międzygórzu. Oczywiście bardziej zaawansowani rowerzyści mogą się nawet pokusić o zdobycie na dwóch kółkach szczytu Śnieżnika.

Dla amatorów pieszych wycieczek również nie zabraknie atrakcji. W okolicach znajduje się wiele pięknych i co najważniejsze bezpiecznych szlaków trekkingowych. Wśród są dwa niebieskie, dwa czerwone, trzy zielone i dwa żółte, każdy więc znajdzie szlak odpowiedni do swoich potrzeb i możliwości. Zima to natomiast ten czas, kiedy spadziste zbocza masywu Śnieżnika pokrywają się białym, błyszczącym puchem, zachęcającym do uprawiania sportów zimowych. W okolicy znajdują się różnego rodzaju stoki, wśród których można wybrać taki, który będzie odpowiedni do naszego stopnia zaawansowania. W okolicy znajduje się również jeden z największych i najlepiej wyposażonych ośrodków narciarskich w okolicy: Czarna Góra. Międzygórze będzie zatem doskonałym punktem wypadowym na narty w okolice tego właśnie ośrodka. Aby dokładnie poznać tutejsza przyrodę warto się w Międzygórzu zatrzymać na dłużej. Mimo niewielkich rozmiarów miejscowość tę charakteryzuje doskonała baza noclegowa – []. Nie jest tutaj zatem trudno o nocleg, Międzygórze bowiem jest miejscowością żyjącej z turystyki i turystyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>